Przyczyny opóźnienia w wystąpieniu miesiączki

Mam 48 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 26 lipca. Kolejną powinnam dostać 22 sierpnia, ale nie dostałam. W tym czasie, to jest 21 sierpnia miałam stosunek. Dziś mija już 16 dzień, a ja jeszcze nie mam miesiączki. Robiłam test i wynik wyszedł ujemny. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Opóźnienie w wystąpieniu miesiączki może wynikać zarówno z ciąży, jak i z rozpoczynającej się menopauzy. Proponuję powtórzyć test i udać się na wizytę do swojego ginekologa.