Czy torbiel może być przyczyną opóźnienia miesiączki?

Dzień dobry.Miesiaczke miałam 8 maja teraz mam bóle podbrzusza jak na okres ,ale go brak.Wykryto u mnie torbiel 7,5mm czy to może być przyczyną opóźnienia miesiączki? Robiłam test wyszedł negatywny i czy powinnam zrobić betę??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli uważa Pani, że ciąża nie jest wykluczona, a testy tradycyjne wychodzą ujemne (czasem zdarzają sie wyniki fałszywie ujemne), to może Pani dodatkowo oznaczyć poziom bhcg we krwi. Jeżeli wynik będzie ujemny a okres się nie pojawi, to powinna Pani zgłosić się do ginekologa w celu diagnostyki braku miesiączki.