O czym może świadczyć spóźniająca się miesiączka?

Witam, od kilku dni spóźnia mi się miesiączka. Zawsze miałam regularnie co 30 dni. Staramy się z mężem od roku o trzecie dziecko (dwie poprzednie ciążę zakończyły się cesarskim cięciem). Zrobiłam dzisiaj test ale wyszedł negatywny. Czy jest możliwość, że jednak jestem w ciąży? Dodam, że od kilku dni mam bóle podbrzusza jak podczas miesiączki.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Czasem zdarza się, że wyniki są fałszywie ujemne. W takim wypadku może Pani dla pewności oznaczyć poziom bhcg we kwi.