Dlaczego bardzo obficie krwawię w początkowych dniach?

Mam 18 lat, miesiączkę mam od około 5 lat, na początku nie był regularna to oczywiste później zaś już była bardzo regularna. Moje cykle trwają około 32-34 dni wiec bardzo długo. Zazwyczaj miesiączka przychodziła zgodnie z kalendarzykiem. Mój okres trwa 8 dni i bardzo obficie krwawię w początkowych dniach. Mam duże bóle. Dopóki nie odkryłam ze iburpom na mnie działa za każdym razem bardzo mocno cierpiałam, zdarzało się ze nawet wymiotowalam z bólu. Ostatnio mam nieregularny okres. Nie miałam aż 40 dni miesiączki a PrEd nią bolał mnie dziwnie na dole brzuch jak nigdy przed okresem. Zastanawiam się czy wszystko jest w porządku czy powinnam udać się do lekarza

Lek. Michał Lenard

Zaburzenia regularności miesiączkowania mogą być spowodowane prozaicznymi przyczynami jak np. infekcja, stres, czy intensywny wysiłek fizyczny. Jeśli był to jednorazowy incydent, nie ma powodu do obaw, w przypadku powtarzania się nieregularnych miesiączek warto odwiedzić ginekologa. Pozdrawiam!