Czy krwawienie może być spowodowane stresem?

Witam. Mam pewien problem, a raczej pytanie. Okres dostałam 7 września, spóźnił się około 5 dni. Następnie od wczoraj czyli od 20 znowu zaczełam krwawić. Nie wiem czy to może być spowodowane od stresu, który miałam ostatnio?

Cykl miesiączkowy u kobiety jest dość złożonym problemem. Sterowany jest wieloośrodkowo i wielopoziomowo. Stres szczególnie przewlekły może skutkować zwiększonym wydzielaniem prolaktyny co wtórnie może zakłucić regularność miesiączek. Mogą też być oczywiście inne przyczyny problemu. Jeśli będzie się on powtarzał konieczna może być wizyta u ginekologa.