Opóźnienie okresu po przebytej grypie

Mam 41 lat. Od 7 dni opóźnia mi się okres. Od dwóch tygodni biorę antybiotyk, tydzień temu miałam grypę i dostałam lek przeciwko wirusowi grypy. Dodatkowo biorę tabletki przeciwgrzybicze od soboty (również zalecone przez lekarza jako kuracja przy tak długiej antybiotykoterapii). Ciążę wykluczam, od trzech miesięcy nie współżyłam, a wszystkie dotychczasowe miesiączki były bardzo regularne.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Brak miesiączki w terminie jest najprawdopodobniej związany z infekcją oraz zastosowanym leczeniem. Proszę spokojnie na nią czekać. Gdyby się nie pojawiła, wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam