Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 5 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powodem spóźniającego się okresu może być antybiotyk?

Witam, Bardzo proszę o poradę. W styczniu i w lutym miałam okres dokładnie 3go dnia danego miesiąca. Od 17 do 23.02 zażywałam antybiotyk Bioracef 500. W lutym współżyłam 9,16 i (chyba 23,02), zawsze z zabezpieczeniem (prezerwatywa). Dodatkowo od 6go roku życia leczę się na niedoczynność tarczycy (lek: Euthyrox 88mg). Do dzisiejszego dnia nie pojawił mi się okres. Od wczoraj zaobserwowałam bardzo lekkie brązowe? plamy. Czy powodem spóźniającego się okresu może być antybiotyk ?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Antybiotykoterapia oraz infekcja jak najbardziej mogą być przyczyną spóźniającej się miesiączki. Plamienie, które się pojawiło to najpewniej rozpoczynająca się miesiączka - nie ma powodów do niepokoju. Gdyby w kolejnych cyklach miesiączka ponownie się opóźniała, sugeruję konsultację ginekologiczną.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy