Brak okresu a wykonywanie intensywnych ćwiczeń

Witam! W niedziele 1 czerwca powinnam mieć miesiączkę jednak do dzisiejszego dnia się jeszcze nie zaczęła, natomiast dziś pojawił mi się dziwny czerwono-brązowy śluz. Ostatnio ze swoim chłopakiem współżyłam około dwa miesiące temu, ale przez ten czas dwa razy już miałam miesiączkę a mój chłopak ani nie doszedł ani oraz miał założoną prezerwatywę. Ostatnio zaczęłam wykonywać dość intensywne ćwiczenia. Co może być przyczyną takich zmian i czy może to być ciąża?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że wystąpienie opisanego śluzu to najpewniej rozpoczynająca się miesiączka. Po drugie, intensywne ćwiczenia fizyczne jak najbardziej mogą być przyczyną opóźnienia miesiączki. Ciąża jest zdecydowanie bardzo mało prawdopodobna. Póki co nie ma powodów do niepokoju - proszę cierpliwie poczekać na krwawienie.