Opóźnienia w miesiączkowaniu wywołane podróżami

Witam, bardzo proszę o pomoc. W ostatnim miesiącu dużo podróżowałam i z tego powodu spóźnił mi się okres około 4 dni. Przedtem mój okres był bardzo regularny. Od 25 uprawialiśmy z chłopakiem prawie codziennie seks zawsze z prezerwatywą. Raz już po jednym stosunku zrobiliśmy to w wannie. Nie nastąpiło do wtrysku, ale obawiam się, że plemniki mogły zostać wprowadzone z poprzedniego razu... Umawialiśmy również petting. Dziś jest 4 sierpnia i wg moich miesiączkowań sprzed podróży powinnam dostać okres 4 dni temu. Czy po podróży mój okres mógł się rozregulować? Czy przyczyną może być zapłodnienie podczas pettingu w wannie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

Witam serdecznie! Podczas opisywanego zbliżenia ryzyko zapłodnienia było niemal równe zero. Wydaje się, że nie ma Pani powodów do obaw. Opóźnienie krwawienia w tym miesiącu jest zapewne konsekwencją ubiegło miesięcznego przesunięcia. Jeżeli obawia się Pani ewentualnej ciąży, może Pani wykonać test ciążowy, który ostatecznie rozwieje Pani wątpliwości. Zmiana klimatu, diety, aktywności fizycznej, infekcje, przyjmowanie niektórych leków to tylko niektóre czynniki mogące wpływać na długość Pani cykli. Jeżeli krwawienia zaczną być nieregularne, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam