Czy może wystąpić ciąża podczas przyspieszonego okresu?

Witam, mam pewne obawy dotyczące zajścia w ciążę. Mam nieregularny okres. W miesiącu październiku dostałam 5.10. później 24.10, a dziś kolejny (3.11). Okres między 5 - 24.10 mógł być przyspieszony podróżowaniem. Jednak nie rozumiem wystąpienia kolejnego okresu w dniu dzisiejszym. Dodam, że moje obawy są uzasadnione tym, że kochałam się bez zabezpieczenia w dniu 25.10 i nastąpił wówczas wytrysk. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Skoro doszło do stosunku płciowego bez zastosowania skutecznej metody antykoncepcji, należy liczyć się z możliwością ciąży. Po co najmniej 7-10 dniach od zapłodnienia można wykonać oznaczenie beta hCG w surowicy krwi (czyli tzw. test ciążowy).