Czy napewno nie jestem teraz w ciąży?

Witam. Od 3 tygodni nie mam okresu, nie współżyłam z mężem od pojad miesiąca. Robilam 2 testy które wyszly negatywnie W usg dopochwowyn wyszlo,ze mam dwa pecherzyki z ciałkiem żółtym w jajniku? Dostałam luteinę dopochowo na wywołanie okresu. Czy nie jest to ciąża? Albo ciąża pozamaciczna??
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

opóźnianie się miesiączki faktycznie bardzo często jest pierwszym z objawów ciąży. Niemniej jednak wykonała Pani testy ciążowe, które okazały się negatywne. Ponadto zostało przeprowadzone USG dróg rodnych, które raczej wykluczyło ciążę, a lekarz uwidocznił dwa pęcherzyki z ciałkiem żółtym. Dlatego otrzymała Pani zalecenie stosowania luteiny, aby wywołać okres. Wydaje się, że w tej sytuacji lekarz raczej miał pewność, że do zapłodnienia nie doszło. Nie dostała Pani też zlecenia na wykonanie badania poziomu b-HCG. Z tego też względu trzeba zastosować się do sugestii lekarza. Można także zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie zaistniały dodatkowe, zewnętrzne czynniki, które mogły wywołać opóźnienie okresu. Szczególnie mowa tu o długotrwałym stresie czy leczeniu antybiotykiem. Jeśli przesunięcia miesiączki będą się powtarzać, to trzeba za jakiś czas rozważyć wykonanie badań hormonalnych. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty