Opóźnienie okresu a piasek w nerkach

mam pytanie 3 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, pierwsze miesiące okres był w miarę regularny teraz opóźnia się, ponadto mam problemy od tygodnia z nerkami badania wykazały piach w nerkach, czy to może mieć wpływ na opóźnienie okresu?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo związku braku krwawienia z wykrytymi zmianami w nerkach. W przypadku braku miesiączki w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. Innymi przyczynami mogą być zaburzenia hormonalne, stres, przemęczenie czy niewłaściwa dieta. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.