Opóźniona miesiączka a odstawienie antykoncepcji hormonalnej

Witam bardzo serdecznie Mam pytanie na temat miesiączki . około 3 miesiecy temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne przez dwa pierwsze miesiące dostalam okres za kazdym razem ok. tygodnia póżniej . w tym miesiącu spóznia sie juz dwa tygodnie zrobilam test ciązowy i wyszedł negatywny . czy przyczyną jego spózniania jest to ze moje ciało nie pracuje do konca jeszcze odpowiednio ??? z góry dziekuje za odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną opóźnienia miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne. Do innych przyczyn należą stres, niewłaściwa dieta czy przemęczenie. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.