Opóźnienie w antykoncepcji hormonalnej

regularnie biorę tabletki Yasmin. pod koniec 7-dmio dniowej przerwy współżyłam. nie wzięłam pierwszej tabletki z opakowania w ten dzień, który powinnam tylko kolejnego dnia kilka godzin przed druga tabletka (18h opóźnienia). czy nadal jestem chroniona przed ciążą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. Warto również wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.