Opóźniona miesiączka a zaparcia i wzdęcia

Witam od 13 dni spóznia mi się miesiączka. Zrobiłam 2 testy ciążowe jeden 06.11 wieczorem i jeden dzisiaj 11.11 rano ale oba wyszły negatywnie. U ginekologa byłam 07.11 ale na usg ciąży nie było widać. Mam jednak objawy ciąży. Zaparcia, wzdęcia, ból podbrzusza i ukłucia w pochwie. Tak samo miałam przy pierwszej ciąży. Czy mogę być w ciąży? Dla czego testy i usg nic nie wykazują? A może za wcześnie na jej wykrycie? Jeżeli to nie ciąża to co to może być? Proszę o szybką odpowiedz pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli 2 wykonane testy ciążowe są negatywne to ryzyko ciąży jest bardzo niskie. W celu 100% wykluczenia ciąży może Pani jednak wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Niestety Pani objawy nie pozwalają ciąży ani potwierdzić ani wykluczyć - opisane objawy są bowiem bardzo niecharakterystyczne. Jeśli ciąża zostanie wykluczona, najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani dolegliwości będą problemy gastrologiczne.