Nieregularność miesiączek a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, mam 23 lata i nieregularne miesiączki-średnio raz na 2 miesiące. Ostatnio miałam okres 27 listopada i trwał do 3 grudnia. Kochałam się z partnerem w drugim i trzecim dniu miesiączki. Stosowaliśmy stosunek przerywany. Od tamtej pory bak okresu. Zrobiłam 2 testy ciążowe-jeden w tamtym tyg., drugi wczoraj-oba negatywne. Byłam u lekarza-zalecił badania w kierunku tarczycy, poszłam do drugiego ..stwierdził, że to ciąża na podst,powiększenia macicy 9-10 tydz.Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli test ciążowy jest negatywny to ryzyko ciąży jest niewielkie. Jeśli byłaby to tak duża ciąża (9-10 hbd) to powinna być już widoczna w USG. Sugeruję zatem wykonać to badanie w celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży.