Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży po dziesięciodniowej przerwie?

Witam. Jestem kobietą, mam 23 lata. Ostatnią tabletkę zażyłam 5 listopada, następnie dostałam krwawienie z odstawienie 9 listopada i po 7-dniowej przerwie nie zaczęłam brać kolejnych tabletek. Współżyłam z partnerem 15 listopada, czyli 10 dni po zażyciu ostatniej tabletki. Doszło do dwóch stosunków i oba zakończyły się we mnie. Zrobiłam test ciążowy 29 listopada, ale wyszedł negatywny (zrobiłam go chyba za wcześnie i nie był to mocz poranny). Czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Dodam jeszcze, że okres mam dostać 6 grudnia, a od kilku dni boli mnie lewy jajnik i piersi.

Redakcja abcZdrowie

Po dziesięciodniowej przerwie tabletki nie zapewniają ochrony antykoncepcyjnej. Test ciążowy w moczu można wykonać po minimum 10-14 dniach od zapłodnienia. Proponuję ponownie wykonać test, ale w moczu porannym, gdyby najbliższa miesiączka nie wystąpiła.