Opóźniony rozwój psychoruchowy a CMV u dziecka

Witam.Jestem mama 13 miesiecznego synka z opoznionym rozwojem psychoruchowym.W skrocie:padlo podejrzenie CMV.Jego wyniki to igG 40.00aU/ml igM 0.12 W zwiazku z tym mam pytanie czy to jest cytomegalia wrodzona czy nabyta?Dodam iz ja sama nie mialam bedac w ciazy robionych badan.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!Podany wynik badania wskazuje na przebytą infekcję. Nie można wykluczyć infekcji wewnątrzmacicznej. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.