Opryszczka na ustach podczas ciąży

Czy opryszczka na ustach w czasie ciąży jest niebezpieczna? Jestem w 10tyg ciąży i od dwóch dni nakładam na opryszczkę maść hascovir, ale coś mnie tknęło i przeczytałam na ulotce: "Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią." Bardzo proszę o odpowiedź jak to jest. Pozdrawiam Marta

Lek. Tomasz Budlewski

stosowanie leku tylko po badaniu i zaleceniu przez lekarza wiec Proszę nie stosować i udać się do lekarza prowadzącego ciążę. w przypadku opryszczki w tym momencie najważniejsza jest higiena i wzmożona uwaga aby nie przenieś zakażenia na drogi rodne