Opryszczka wargowa a pęcherzyki na czubku nosa

Wyskoczyły mi pęcherzyki ropne na czubku nosa co to jest ? często mam opryszczkę wargową czy to jest to i jak to leczyć ?

Opryszczka może także dotyczyć skóry, np nosa. Zakażone pęcherzyki mogą powodować głębsze uszkodzenie skóry i powstawanie blizn. Byc może będzie potrzebna antybiotykoterapia, może tylko miejscowo, a może w tabletkach doustnie. Wskazana konsultacja z lek POZ lub dermatologiem,.

Pytanie, dlaczego ma Pan tak często opryszczkę. wskazane określenie przyczyny.