Nawracająca opryszczka wargowa co trzy tygodnie

co 3 tygodnie powraca mi opryszcza wargowa co mam robić ? :((

Witam,
powinna zgłosić się Pani do dermatologa / lekarza POZ po tabletki hamujące namnażanie się wirusa opryszczki. Są one wydawane na receptę.
Ważna też będzie profilaktyka kolejnych nawrotów, zdrowe odżywianie się, suplementacja witamin z grupy B oraz niedopuszczanie do spadku odporności.
Miejscowo powinna Pani stosować plastry na opryszczkę zasuszające miejsca zmienione chorobowo oraz maści o działaniu przeciwwirusowym (dostępne w aptekach bez recepty)

Pozdrawiam serdecznie.