Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem opryszczki wargowej

Od wielu lat borykam się z problemem opryszczki wargowej, z przerwami oczywiście. Teraz kiedy jest zima, a ja pracuję prawie cały czas w temperaturach takich jak na zewnątrz, pojawia się co dwa tygodnie. Obejmuje nie tylko usta ale i śluzówkę nosa i okolice nosa i ust. Czym smarować zmiany, żeby szybko je zagoić i co zażywać żeby tak często nie występowały. A może są jakieś naturalne produkty przeciwwirusowe?
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Czym jest opryszczka?

Opryszczka może pojawić się na różnych częściach ciała, ale najczęściej atakuje okolice warg. Wywołują ją wirusy. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o opryszczce.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Najskuteczniejszym lekiem przeciwopryszczkowym jest Heviran i to właśnie maść z tym farmaceutykiem powinna Pani stosować. Opryszczka jest wirusem, który na stałe zadamawia się w organizmie człowieka i daje objawy zawsze wtedy gdy dojdzie do obniżenia odporności. Ekspozycja na zimno oczywiście może być jednym z czynników "spustowych". Dlatego też należy szczególnie w okresie jesienno-zimowym dbać o swoje zdrowie. Unikać picia b. zimnych napojów, ubierać się ciepło. Może Pani profilaktycznie zażywać codziennie 500 mg wit. C. Herbata z miodem, cytryną i cynamonem też nie zaszkodzi. Niestety nie ma "produktów przeciwwirusowych".

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy