Opryszczka wargowa i ryzyko zarażenia dziecka

Moje pytanie dotyczy opryszczki wargowej i ryzyka zarażenia dziecka. Moja córka ma miesiąc, a 'zimno' pojawiło się u mnie w przeddzień wejścia ze szpitala po porodzie. Myłam ręce zanim dotknęłam dziecka, nie całowałam. Dziś przeczytałam w magazynie dla rodziców,że zarażenie może być śmiertelne i zamarłam. Jak uniknąć zarażenia dziecka? Kiedy jego układ odpornościowy będzie na tyle silny,aby nie było poważnych powikłań? Czy zaraża się tylko kiedy są fizyczne objawy? Proszę o odpowiedź.

Jesli ma Pani pecherzyki jest Pani teoretycznie zakazna. Wystarczajace wydaje sie, aby Pani nie calowala dziecka poki zmiany nie zaschna. Grozne dla dzieci moga byc zakazenia nabywane podczas przechodzenia przez kanal rodny podczas porodu.