Opryszczka wargowa w 16. tc a stosowanie Heviran

Witam, Jestem w 16tc. Po raz 3 wystąpiła u mnie opryszczka wargowa ( bardzo mała). Za pierwszym razem (9tc) brałam Heviran 200 5x1tabl przez 7 dni. Następna opryszczka pojawiła się w 15tyg, zalecono mi przyjmować również Heviran 5x1tabl przez 5 dni. $ dni temu skończyłam kurację i przed chwilą zauważyłam kolejną opryszczkę. Czy mam kontynuować leczenie Heviranem czy tym razem się wstrzymać? Dodam, że jest ona naprawdę malutka. Jak jej zapobiegać? Z góry dziękuję za poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.