Opuchlizna i ból kolana po treningu

Witam, w zeszłym tyg. na treningu kolano wygieło mi się w drugą stronę, mocno od razu spuchło i mocno bolało, w tej chwili czekam na usg, kolano jest nadal opuchniete chociaż już mniej, nie mogę wyprostować nogi z powodu bólu a przy zgieciu jest odczuwalny opór. Kolano czasem ucieknie przy chęci normalnego chodu. Jakiego urazu mogą to być objawy?

Aleksander Ropielewski

Zopisu wynika, ż edoszło do zerwania więzadeł i być może łąkotki. Jakie struktury zostały dokładnie uszkodzone trudno mi powiedzieć bez przeprowadzenia badania ortopedycznego.

Joanna Pilarczyk Fizjoterapia

Przed zrobieniem jakichkolwiek badań nie da się spekulować jaki to może być uraz. Sugeruję poczekać na usg a w międzyczasie, żeby ulżyć sobie w bólu i obrzęku proponuję zimne okłady kilka razy dziennie po ok 5-7 minut.