Wskazania do operacji więzadeł krzyżowych w kolanie

Witam .Nie wiem czy poddać się operacji więzadeł krzyżowych w kolanie .Uraz był 6-sc miesięcy temu i przeszłam rehabilitacje 3 tygodnie .Z chodzenia po domu przy balkoniku po ok. 1,5 miesiąca nie chodzeniu .Chodze o kulach też po domu.Kolano boli mnie średnio ale bardzo boli mnie łydka okolice stawu skokowego i udo ,przykurcz 30% chodze jak kaczka obrzęk i napięcie łydki i stopy.Byłam u trzech ortopedów jeden twierdzi operować inny rehabilitować.Dlaczego skoro uszkodzone kolano boli łydka ?

bo jest przykurcz i nieprawidłowy chod
najpierw trzeba wyprostować kolano i normalnie chodzić potem zastanowić się czy operacja jest potrzebna