Opuchlizna i zaczerwienienie 2 dni po skaleczeniu nożem w kciuk

witam, 2 dni temu skaleczyłam sie nozem w kciuk (w poprzek poduszeczki), dzis jest spuchniety, goracy i b.twardy, wokol skaleczenia jest taka czerwona i goraca "poduszeczka", bardzo boli, co moge zrobic ? anna

Proszę wymoczyć w okładzie z rivanolu (dostepny w aptece w tabletkach do rozpuszczenia). To najprostszy sposób albo zgłosić się do chirurga. Gdyby to nie pomogło i zakazenie okazało się grożniejsze to bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie.