Opuchlizna i zasinienie po zdjęciu szyny gipsowej

Witam. Jestem po urazie stawu skokowego wraz z złamaniem podstawy 2 kości śródstopia. Po 3 tyg noszenia szyny gipsowej została zdjęta. Oczywiście lekarz stwierdził że już jest wszystko ok po wykonaniu zdj RTG lecz opuchlizna jak i zasinienie z śródstopia nie zeszło. Do tego odczuwam silny ból łydki przy chodzeniu i skrecie pięty do środka. Dodatkowo przy kucaniu wyczuwalne i widoczne jest zgrubienie przy piszczeli. Czy udać się spowrotem do lekarza? Pozdrawiam.

Zarówno zasinienie, jak i obrzęk po zdjęciu gipsu zdarzają się często, jednak jeśli te niepokojące objawy nie ustąpią w ciągu kilku dni lepiej skonsultować się osobiście z lekarzem.