Opuchlizna łydek i rąk po appendektomii

Witam, w piatek (tj. 4 dni temu) miałam appendectomie, wczoraj wróciłam do domu. Wieczorem bardzo spuchły mi łydki (o udach ciężko było mi to stwierdzić:)) do tego stopnia, że kiedy nacisnęłam palcem na kość piszczelową zostawało wgłębienie. Dziś rano po obudzeniu opuchlizna była mniejsza a wyjściu na spacer spuchły mi także ręce. Czy to normalne objawy po tym zabiegu?

Jest to objaw retencji ("zatrzymania") płynów w kończynach. Przyczyn może być bardzo dużo - m.in. przebycie zabiegu, podawanie kroplówek. Jeśli w ciągu 24-48h nie będzie poprawy, lub zauważalne będzie pogarszanie - należy zgłosić się do lekarza.