Opuchlizna nogi i uczucie chłodu w stopie po urazie nogi

Po urazie powierzchniowym nogi z raną poniżej kolana, która się zagoiła(przyschła) podczas siedzenia na krześle w stopie wyraźnie czuć chłód. Po nocy (pozycja leżąca) chłód w stopie zanika. Przy dłuższym chodzeniu noga lekko puchnie, ale po nocy opuchlizna schodzi. Czy gdyby kość była pęknięta to opuchlizna by się utrzymywała stale ?

witam,
odczuwane ochłodzenie w stopie może świadczyć o zaburzeniu ukrwienia (uszkodzeniu naczynia podczas urazu)
Jeżeli uraz był niedawno i doszłoby do pęknięcia struktury kostnej, opuchlizna i ból byłyby duże

Opuchlizna pojawiająca się po dłuższym chodzeniu związana jest z urazem