Ból po stłuczeniu i urazie pośladka oraz nogi

Szanowny Panie doktorze, Mąż doznał trzy miesiące temu stłuczenia i urazu prawego pośladka oaz prawej nogi. Wystąpił krwiak i zasinienie kończyny ale po trzech miesiącach krwiak zresorbował się natomiast pozostał ból po urazie. Jakie zalecane są w tym przypadku zabiegi rehabilitacyjne ? Czy wskazane jest leczenie ciepłem np. masaże wodne w basenie termalnym czy raczej leczenie chłodem a więc krioterapia. ? Bardzo proszę o udzielenie krótkiej odpowiedzi.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W opisanej sytuacji wskazana jest konsultacja u lekarza ortopedy, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania będzie mógł zaproponować właściwe postępowanie lecznicze. Pozdrawiam.