Zabiegi rehabilitacyjne po złamaniu ręki

Jestem po złamaniu dalszej części kości promieniowej prawej ręki. Gips zdjęto mi 2.04, niestety moja ręka wymaga pomocy, nie mogę nic w niej podnieść ani nią skręcić, obrócić - sztywny i ciepły nadgarstek. Chciałabym dowiedzieć się, jakie zabiegi rehabilitacyjne są najlepsze na rozruszanie mojej ręki. Dostałam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, ale terminy są tak odległe, że muszę poszukać prywatnie pomocy. Proszę o propozycję zabiegów (czy jonoforeza, ultradźwięki to dobry pomysł), może jeszcze jakieś adresy dobrych rehabilitantów w Łodzi.

Witam! Na wstępie warto byłoby doprecyzować, czy kość prawidłowo się zrosła i czy nie występują żadne powikłania pourazowe. Jeżeli zostaną one wykluczone można podjąć rehabilitację. Zaburzenia funkcji kończyny związane z unieruchomieniem w gipsie ustępują zwykle w ciągu kilku tygodni od usunięcia opatrunku. Po jego usunięciu wskazane jest stosowanie codziennych kąpieli w ciepłej wodzie, proste ćwiczenia typu ściskanie pięści, prostowanie palców oraz poruszanie nadgarstkiem. Należy starać się nie oszczędzać kończyny i angażować ją w codzienne czynności. Rehabilitacja obejmować może ćwiczenia nadgarstka, masaże. Można stosować także pole magnetyczne, elektroterapię, krioterapię. Pole magnetyczne można stosować już po złamaniu, ponieważ ma wpływ na przyspieszenie gojenia tkanki kostnej, działa przeciwbólowo, a także rozluźniająco na mięśnie. Pozdrawiam serdecznie!