Opuchlizna okolicy zęba a krwawienie

Pare dni temu po posiłku odczuwałam dyskomfort w okolicy zęba,zauważyłam też małą rane.Na drugi dzień dziąsło spuchło,rana się rozszerzyła i wypływała mi z tego krew z ciemno żółtą substancją.Po czym opuchlizna zmalała,a od wczoraj znów to samo,bąbel jest spory i nie pęknął nie schodzi mi nic z niego.Boli przy dotykaniu językiem i jedzeniu,zlokalizowane jest to w miejscu zęba mądrości (którego nie mam) Co to może być i od czego? Są jakieś domowe sposoby na to? Czy wskazana wizyta u dentysty?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

możliwe, że właśnie wyżyna się Panu ząb mądrości. Z opisu wygląda że towarzyszy temu stan zapalny. Warto udać się z tym do dentysty gdyż możliwe, że przyczyna jest inna dlatego potrzebny jest przegląd. W oczekiwaniu na wizytę może Pan przyjąć leki przeciwbólowe dostępne bez recepty np pyralginę.

Pozdrawiam.