Czy to jest normalne podczas wyżynania się zęba?

Dzień dobry, Mam na imię Klaudia i mam 26 lat. Przez ostatnie 2 dni czułam ból bodajże wyrastającej ósemki w dolnym łuku zębowym. Kawałek zęba częściowo przykrywa dziąsło,które jest jakby opuchnięte. W dniu dzisiejszym nie mogę zaciskać zębów, gryźć ani jedną, ani drugą stroną, wyraźnie mówić ,ponieważ mam wrażenie jakby ten ząb naciskał na dziąsło. Czy to jest normalne podczas wyżynania się i powinno przejść za parę dni? Pozdrawiam.

Konieczna jest kontrola w gabinecie i ocena na RTG czy 8 ma szanse urosnąć czy trzeba planować usunięcie. Jest szansa że to mnie za kilka dni ale może powrócić z większą siłą więc warto sytuację dokładnie zdiagnozować.