Opuchlizna po zabiegu usuwania żylaków

rok temu mialem zabieg usuwania zylakow,w tym roku na druga noge .2razy w tym 3 miseiecznym okresie bez niczego spuchla mi kostka i poczerwieniala mi nierownomiernie 1 noga a pozniej druga noga do wysokosci kolan w obrebie tego opuchniecia bolalo mnie,nosze rajtuzy uciskowe,bylem u lekarza rodzinnego przepisala mi antybiotyk i po jakims czasie zeszlo,ale teraz znowu noga zaczyna mi puchnac w kostce

Witam,
kończyny po zabiegach naczyniowych wyjściowo mają zaburzone krążenie. Po zabiegach kończyny są bardziej podatne na obrzęki. Oprócz kompresoterapii, którą Pan stosuje sugeruje stosowanie preparatów takich jak np. Cyclo3Fort, stosowania krioterapii i w miarę możliwości elewację kończyn. W razie nieustępowania dolegliwości sugeruje uSG doppler kończyn dolnych.