Opuchlizna po zmiażdżeniu ręki

Witam. Mam pytanie. Miałem wypadekw pracy, zmiazdzeniu uległa lewa ręka od nadgarstka do łokcia bez pęknięć i złamań . Opuchlizna jeszcze się utrzymuje , problem polega na tym iż kciuk i palec wskazujący nie zginaja się , palcami poruszam nie zginaja się w kostce, czy jest taka opcja ze dojdzie to wszystko do normy czy raczej konieczny jest zabieg? Pozdrawiam

Witam,
na podstawie jakiego badania stwierdzono brak pęknięć i złamań. Jeżeli jakikolwiek lekarz widział sytuację powinien ocenić jaka struktura i w jakim stopniu została uszkodzona. W zależności od rozległości uszkodzeń i czasu od uszkodzenia lekarz powinien określić jakie są rokowania donośnie powrotu do sprawności. Proszę jak najszybciej skonsultować sytuację z lekarzem. Pozdrawiam