Opuchlizna policzka przy uchu podczas jedzenia

Witam otóż po stronie lewej ucha, policzka przy uchu i pod nim podczas jedzenia zwłaszcza czegoś kwaśnego leciutko puchnie mi to miejsce i czuję ucisk, po jedzeniu wszystko się cofa. Co to może być? 3 lata temu miałam podobnie po prawej stronie, ale przeszło, teraz trwa 3 dzień. jak nie jem miejsce jest gładkie i miękkie, jak jem lekko puchnie i robi się twardsze. pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to reakcja gruczołów ślinowych, ale dziwne że tylko z jednej strony. Konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego.