Opuchlizna stóp jako skutek uboczny leczenia nadciśnienia

lecze sie na nadcisnienie jestem po bajpassach i stendach przyjmuje leki micardis 80 raz na dobe i metocard 2 razy dziennie od kilku lat ale ostatnio zaczely mi puchnoc stopy . czy po tak dlugo trwalym leczeniu stopy zaczely puchnac.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obrzęki mogą być manifestacją niewydolności krążenia. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty kardiologa.