Zmiana leku Enalapril przy terapii nadciśnienia

witam! Lecze sie na nadcisnienie od kilku lat.Przez kilkanascie lat mialem przepisywany Enalapril 10mg./dobrze i skutecznie tolerowany/.Bylem zadowolony ale lekarz zdecydowal zmienic lek na inny bo jednego leku nie mozna zbyt dlugo stosowac.Prosze mi to wytlumaczyc -dlaczego mimo dobrych wynikow musze zmienic lek?Obecnie przyjmuje z fatalnym skutkiem -Lercanidipin-nie obniza mi cisnienia.Po przyjeciu leku nie ma reakcji lub jest niewielka.Dawka leku -10mg. Cisnienie moje to -150/100/80.

Piotr Pilarski

Jest to prawda, że z czasem organizm jest coraz mniej podatny na działanie leku przeciwnadciśnieniowemu jednak nie ma sztywnych zaleceń aby zmieniać lek co pewien czas, różnie lekarze w tej sytuacji postępują. Sugeruję rozmowę z lekarzem i pokazanie swoich wyników.

Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie ma obecnie zaleceń aby zmieniać leczenie przeciwnadciśnieniow co pewien czas jeśli nie obserwuje się podwyższenia ciśnienia. Sugeruję omówić ten problem z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ponownie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. W zależności od czasu prowadzenia nowej terapii będzie można wnioskować o jej skuteczności.