Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zmienić leczenie nadciśnienia tętniczego?

Witam serdecznie mam na imię Monika leczę się na nadciśnienie tętnicze ciężkie od 10 lat biore leki i niestety nic nie skutkuje mam na dzień wyskie ciśnienie co mam robic..Biorę lekibetaloc50 1raz dziennie rano ,diuresin SR1 raz dziennie rano,accupro20 2 razy po 1,primacor 20 1 raz rano ,iporel 3 razy,doxanorm 2mg 1 raz rano leżałam w maj w szpitalu i stwierdzili u mnie przemijającą niewydolnośc krążenia mózgowego ,wole guzowate tarczycy w stanie eutyreozy..Po tych lekach co biore nie pomagają
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie a aktywność fizyczna

Sport to zdrowie ? również dla osób, którym dolega wiele dolegliwości, np. nadciśnienie. O tym, jak dostosować odpowiednią ilość wysiłku fizycznego dla konkretnego pacjenta, tłumaczy dr Piotr Gryglas.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W przypadku utrzymywania się nadciśnienia tętniczego pomimo stosowanych regularnie leków należy udać się na wizytę kontrolną do specjalisty kardiologa. Lekarz dokona modyfikacji leczenia.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf Kardiolog

Trzeba ponownie udać się do lekarza celem optymalizacji farmakoterapii i ew. diagnostyki w kierunku nadciśnienia wtórnego jeśli faktycznie są tak duże problemy z uzyskaniem zadawalającej kontroli.
Pozdrawiam
M. Muzolf

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy