Wysokie ciśnienie pomimo stosowania leków u 40-latki

Witam serdecznie mam na imię Monika leczę się na nadciśnienie tętnicze ciężkie od 10 lat biore leki i niestety nic nie skutkuje mam na dzień wyskie ciśnienie co mam robic

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani jakie leki Pani przyjmuje, w jakich dawkach, jakie leki stosowała Pani w przeszłości, itd. Trudno zatem ocenić jak powinna wyglądać dalsza farmakoterapia. Jeśli jednak ciśnienie jest wysokie pomimo stosowania leków, warto pomyśleć nad wtórną przyczyną nadciśnienia (choroby nerek, choroby naczyń, zaburzenia hormonalne, itd.). Proszę porozmawiać o tym ze swoim kardiologiem prowadzącym.

Lek. Izabela Ĺawnicka

Proszę zgłosić się do lekarza, trzeba zmodyfikować terapię tak by uzyskać cel terapeutyczny, czyli ciśnienie tętnicze w spoczynku max. 140/90mmHg.
Na pewno da się to zrobić.
Pozdrawiam
M. Muzolf