Podwyższone ciśnienie krwi pomimo stosowania Tertensif

Od 9 dni przyjmuję Tertensif i Kaldyum na nadciśnienie samoistne. Niestety ciśnienie mam cały czas podwyższone 140-170/ 104-106, nawet rano. Czy mam nadal przyjmować te leki, czy też udać się do lekarza?

Witam.

Proszę nie odstawiać leków bez konsultacji lekarskiej.
Ciśnienia są zbyt wysokie. Prawdopodobnie konieczna będzie modyfikacja leczenia np. zmiana leku lub dołożenie kolejnego leku hipotensyjnego.

Często do unormowania ciśnienia tętniczego nie wystarcza stosowanie jednego leku lecz konieczne jest stosowanie 2 lub nawet 3 leków.