Opuchnięcia po przebudzeniu u dziecka

Witam.Czy małe dziecko może być lekko opuchnięte po przebudzeniu,czy jest to "normalne" takie zmęczenie na twarzy,podpuchnięte oczy?Jest to coś na co trzeba zwrócić uwagę,jeżeli samo mija po paru godzinach?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak się może zdarzyć jeśli dziecko śpi w pokoju w którym jest duszno, brak jest świeżego powietrza, jest mu za ciepło (grupa piżama, zbyt ciepła kołderka/kocyk). Jeśli problem będzie się powtarzał na wszelki wypadek powinna Pani skonsultować się z pediatrą.

Proszę udac się z dzieckiem do lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje o konieczności wykonania badań oceniających choćby funkcjonowanie nerek czy układu krążenia