Moje dziecko często budzi się w nocy: czy powinnam udać się do specjalisty?

Witam, mam ogromny problem. Mój 7-miesięczny synek budzi się w nocy co pół godziny-godzinę. Czasami domaga się piersi, ale częściej płacze, tak iż muszę go wyjąć z łóżeczka i utulić. W nocy podnosi nóżki do góry i czasami śpi z nóżkami w rękach. Przeszkadza mu kołderka, przykrywam go kocykiem zlożonym na 4 części, który jest bardzo lekki. Maksymalny odstęp czasu pomiędzy przebudzeniem to 2 godziny! Do 4 miesiąca spał po 6-8 godzin bez pobudki. Od 4 miesiąca sytuacja się diametralnie zmieniła! Na początku tłumaczyłam sobie, iż to faza wzrostu, ząbkowanie - ale powoli jestem bardzo zmęczona i wiem, że na pewno to nie jest normalne. Mój synek walczy z dolegliwościami ząbkowania od 3 miesiąca - do dzisiejszego dnia jednak ząbków nie ma!

Na obiadek jada 3/4 słoiczka 190 g (warzywa z mięskiem), na kolację kaszkę łyżeczką plus pierś, samą butelkę z kaszką. Małemu podaję herbatki i moje mleko w ciągu dnia z butelki, ponieważ wszystko wydaje mu sie tak interesujące, iż tylko butelką jestem w stanie go nakarmić. Piersią karmię go jak jest bardzo zmęczony albo po przebudzeniu. Mały przybiera dobrze na wadze. Ostatnio na kontroli miał 9 kg przy 74 cm wzrostu! Mały śpi w ciągu dnia 40 minut o 10.00 oraz o 13.00 również 40 minut. Zasypia o 18:30 i śpi z wieloma przerwami do 6 rano! Mamy również rytuał przed spaniem - ubieranie piżamki, kołysanka, karmienie w ciemnym pokoju. Proszę o poradę, może powinnnam się udać do osteopaty, homeopaty?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jak wiązać chustę?

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wiązać chustę.

Witam;)

Zachowanie malucha może być wynikiem diety lub zaburzeń sensorycznych. Zachęcam do rozmowy z pediatrą oraz stosowania odprężających kąpieli i masażyków;) Warto pomyśleć o zajęciach na basenie dla takich maluchów;) Zachęcam również do częstego kładzenia (nawet jeśli dziecko stawia opór) na brzuszku: zaczynając od kilku minut do stopniowego wydłużania czasu;) Dobrze jest również porozmawiać z terapeutą integracji sensorycznej, czy zachowanie dziecka nie ma podłoża w nieprawidłowym odbiorze i przetwarzaniu bodźców napływających z otoczenia. Wizyta u homeopaty na pewno nie zaszkodzi, więc jeśli ma Pani potrzebę, to jak najbardziej;)

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty