Opuchnięta i czerwona powieka oka

Witam mam problem z lewą górną powieką, mianowicie jest od 3-4 tygodni spuchnięta czerwona i swędzi czasami piecze. Dolna powieka i prawe oko są normalne. Byłem u dermatologa smarowałem cortineff chwile pomogło i wróciło, potem dostałem tabletki telfexo 180 i tez nic nie dało, na tą chwile dostałem lek alermed 3 dni 3x1 później 3 dni 2x1 okłady Nie wiem już sam gdzie się udać z tą powieką bardzo utrudnia mi to funkcjonowanie. Proszę o pomoc.

Witam. Opisane objawy mogą sugerować tło alergiczne - tzw wyprysk kontaktowy lub inne postacie alergii - należałoby więc oprócz działania objawowego - udać sie do alergologa celem wykonania testów alergicznych.
Proszę zastanowić się czy ostatnio nie wprowadził Pan jakiś nowych pokarmów do diety, jakis nowych kosmetyków do twarzy, kropli do oczu, nawet nawilżających.?.Czy pracuje Pan w warunkach narażenia na substancje chemiczne lub biologiczne? Uzyskanie odpowiedzi na te pytania mogą pomóc w ustaleniu przyczyny Pana dolegliwości.