Opuchnięte palce u rąk

Od kilku tygodni mam opuchniete palce u rąk . Zaczęło się od czerwonego guzka który rozlał się po całym palcu . Nie jest to jeden palec . Szczególnie rano są bardzo opuchniete ale tez nie są zbyt bolesne . Nasila się szczególnie gdy jest chłodno lecz moje dłonie zawsze są zimne

Proszę pokazać dłonie lekarzowi rodzinnemu - ważne byłoby wykluczenie rzs - reumatoidalnego zapalenia stawów, które może rozpoczynać się od palców dłoni.