Spuchnięty palec wskazujący

Rano wstałem i zobaczyłem spuchnięty palec wskazujący lewej ręki. Palec nie tylko jest opuchnięty, ale też boli boli. Spuchnięty palec jest szczególnie na wysokości kostki, wygląda to tak, jakby coś się w jego wnętrzu wylało. Co to może być? Czy spuchnięty palec może pojawić się na przykłąd w wyniku zatrzymania wody w palcu albo czy może być przejawem jakiegoś problemu z krążeniem? Zaznaczam, że nie uderzyłem się w palec i spuchnięty palec nie jest wynikiem żadnego wypadku itp. Po prostu jednego dnia obudziłem się i zobaczyłem spuchnięty palec, nie mam pojęcia dlaczego tak mi się zrobiło. Próbowałem coś czytać w internecie w tej sprawie, ale nie znalazłem informacji, jakoby ktoś spotkał się z podobnym problemem... Co to może być? Dlaczego pojawił się u mnie spuchnięty palec? Co powinienem zrobić? Czy należy udać się do lekarza czy może wystarczą okłady albo jakieś maści? Będę wdzięczny za wszystkie informacje. Pozdrawiam serdecznie.

Szanowny Panie, przyczyn może być wiele. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zebrania dokładnego wywiadu i ewentualnego zlecenia badań dodatkowych. Na podstawie jednego objawu ( obrzęk okolicy jednego stawu palca) i bólu trudno jest Pana diagnozować. Pozdrawiam