Orteza i leczenie skręconego stawu kolanowego

Witam,Mam skręcenie stawu kolanowego lewego,uszkodzenie MLC III-stopnia,staw kolanowy zborny,stabilny,W teście koślawienia otwieranie szpary przyśrodkowej powyżej 1cm,RTG stawu-bez uchwytnych zmian urazowych. Od niedzieli mam nogę w gipsie...pytanko,jaka orteza byłaby najlepsza zamiast gipsu i jakie leczenie przeprowadzić? pozdrawiam Dominik

Otwieranie stawu i uszkodzenie 3go stopnia świadczą o niestabilności. Jeżeli dotyczy tylko więzadła MCL wystarczy orteza z mocnymi szynami, natomiast w tym orzypadku możliwe jest również uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego wtedy wchodzi w grę leczenie operacyjne