Osłabienie a badanie morfologii

Od kilku miesięcy jestem bardzo osłabiona. Zrobiłam morfologię, aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Wyszedł mi podwyższony poziom MCHC 36,1 (przy max. standardzie 35,5). Czy to może mieć wpływ na osłabienie i senność,a może to objaw początkowy jakiejś innej choroby? Jeśli chodzi o inne wyniki: erytrocyty 4,28 (norma 3,93-5,22) hemoglobina 12,9 (11,2-15,7 g/dl) hematokryt 35,7 (34,1-44,9%) MCV 83,4 (79,4-94,8 fl) MCH 30,1 (25,6-32,2 pg) RDW-CV 12,2 (11,6-14,4%)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ pozostałe parametry czerwonokrwinkowe są prawidłowe, podany poziom MCHC możemy uznać za prawidłowy. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju - bez wątpienia nie jest to przyczyna opisanych objawów. W celu wyjaśnienia ich przyczyny konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim ocena funkcji tarczycy.