Osłabienie i krwawienie z nosa po oddaniu krwi

Witam, piszę w imieniu chłopaka, ponieważ on uważa, że to tylko osłabienie. 30.11.2016r. oddawał krew, 450ml. Tego samego dnia miał bardzo obfite krwawienie z nosa. Następnego dnia to się powtórzyło i krwawienie pojawiało się jeszcze co dwa dni, ostatni raz 06.12. Czy bycie dawcą krwi jest tu przyczyną? Jak sprawić by krwawienia ustały. Dodam, że chłopak dobrze się odżywia i nigdy nie miał krwawień z nosa i złych wyników badań krwi.

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogło to być spowodowane oddaniem krwi, jednak jeśli sytuacja będzie się powtarzać w przyszłym tygodniu konieczna będzie wizyta u lekarza, kontrolna morfologia i czasy krzepnięcia.
Pozdrawiam